banner isbank

2017 Başarıları

Ahmet Efekan ALAZ

efekan alaz2017 Türkiye Gençler İkincisi

Satranca Sakarya Anaokulu'ndaki  grup kursları ile başladım. Ciddi anlamda ilk kursum ise 2007 yılında faaliyete geçen Manisa Satranç Merkezi ve değişmeyen tek antrenörü Can Filiz ile olmuştur. 2011-2012 Türkiye Yıldızlar Şampiyonası'nda 15 yaş genel kategoride Türkiye 4.sü oldum ve Milli Takım Havuzu'na seçildim. 2013-2014 ve 2014-2015 Sezonlarında ise Manisa İl Birincisi olarak şehrimizi Türkiye Kupası'nda başarı ile temsil ettim. 2014-2015 Türkiye Yıldızlar Satranç Şampiyonası’nda 18 Yaş Türkiye 3.sü olup 47.Uluslararası Bosna Açık’ta ülkemi gururla temsil ederek Milli oldum ve oldukça güçlü bu turnuvada  Kategori 4.lüğü elde ettim. 2013-2014 Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası'nda 20 yaş ve altında masa 3.lüğü aldım.2014-2015 Türkiye Satranç Birinci Ligi'nde İzmir Taş Duvar Satranç Spor Kulübü ile 3.olup Türkiye Satranç  Süper Ligi'ne yükseldik.2016-2017 Türkiye Satranç İkinci Ligi'nde İzmir Berk Tuğra Çalışkan Satranç Spor Kulübü  Derneği ile Şampiyon olarak Türkiye Satranç Birinci Ligi'ne yükseldik. Güçlü açık turnuvalar arasında yer alan ve Malatya’da düzenlenen V.Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası'nda da en iyi 2.Türk olarak ödül aldım. 2016-2017 Türkiye Gençler Şampiyonası'nda Türkiye 2.si olarak büyük bir başarı daha elde ettim. Bütün bu başarılarımda iyisi ile kötüsü ile her zaman arkamda duran annem Gülay Ölmezkaya Filiz ve antrenörüm Can Filiz hocamın emekleri için de ayrıca teşekkür ederim. Bundan sonraki  hedefim FM sonrasında IM ve GM olarak satranç yolculuğuna devam etmek.

CM Kerem ERTEN

IMG 72282017 Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası 9 yaş kategorisi şampiyonu

2008 yılında İzmir’de doğdum. Satranca anasınıfında iken öğretmenlerimin yönlendirmesi ile DEHA satranç eğitim merkezinde başladım. Antrenörüm Cihan YILDIRIM kulüpte satranç taş hareketlerini öğrettikten sonra yapmış olduğum hamlelerdeki farklılıkları ve yeteneğimi gördükten sonra notasyon, satranç teknikleri v.s. öğreterek, ilk olarak Manisa’da özel bir turnuvada oynamamı sağlamıştır. İlk turnuvamda 5/5 yaparak satranca başladım ve katıldığım ilk milli takım seçmelerinde küçükler alt yapı ulusal takım havuzuna girmeyi başardım. Bu başarımdan sonra yeteneğimin daha çok artması için küçük yaşımda açık turnuvalarda yarışmaya başladım ve geçen zamanda;

2015 Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası 7 yaş kategorisi üçüncüsü,
2015 Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası 7 yaş kategorisi ikincisi,
2016 Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası 8 yaş kategorisi şampiyonu,
2017 Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası 9 yaş kategorisi üçüncüsü,
2017 Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası 9 yaş kategorisi şampiyonu oldum.
Şu anda satranç antrenörüm Fırat SALEPÇİ ile özel eğitimime devam etmekteyim.

WCM Ece ÖZBAY

ece2017 Yıldızlar 16 Yaş Kızlar Türkiye Birincisi
16 yaşındayım, bu yıl 21 - 27 ocak 2017 tarihinde Antalya'da yapılan Türkiye yıldızlar şampiyonasında 16 yaş kızlar katagorisinde Türkiye Şampiyonu oldum. Aslında bu sonucun başlangıcı tam 10 yıl önce daha 6 yaşında iken başladı. Hakan Kamber Gürel öğretmenim ile başladığım satranç hayatımın ilk temelleri ailemin bana tam desteği ile bence sağlam atıldı. İlk Türkiye yaş gurupları turnuvasına katıldığımda daha 8 yaşındaydım ve bu ilk turnuvada Milli takım havuzunda yer aldım. Bu başarı beni ve ailemi bu zor başlangıçta yoluma devam etmemizde motive etti. 9 yaşımdan sonra satranç hayatımda uzun yıllar diyebileceğim 6 yıl boyunca sevgili hocam Ümit Akcan ile yoluma devam ettim. Bu süreçte, 10 ve 12 yaşlarımda 2 kez türkiye 3.sü oldum. Türkiye Satranç Federasyonunun oluşturduğu Özel çalışma grubunda Mikhail Gurovich ve Georg Mohr gibi GM hocalar ile çalışma fırsatı buldum. 13, 14 ve 15 yaşlarımda 3 kez Türkiye yıldızlar Şampiyonasında Türkiye 2. si oldum. Ülkemi birçok kez, Antalya, İstanbul, Yunanistan, Bulgaristan, Hırvatistan, Slovenya, Birleşik Arap Emirlikleri, Sırbistan gibi ülkelerde yapılan Avrupa Okullar, Avrupa ve Dünya yaş grupları, 16 yaş olimpiyatları, Avrupa 18 yaş altı Takımlar Şampiyonalarında Milli sporcu olarak temsil ettim. 2013 yılında Sırbistan'ın Novi-sad şehrinde yapılan Avrupa okullar Şampiyonasında 2. olarak WCM ünvanı almaya hak kazandım. 11 yaşımdan beri Türkiye Süper satranç liginde TS ALYANS Satranç Kulübünün sporcusu olarak mücadele ediyorum. Takım arkadaşlarımın içerisinde Dünya Kadınlar Şampiyonu Anna Ushenina gibi, Ding Liren gibi Çin'in olimpiyat şampiyonu sporcularının yer aldığı elit bir grupla beraber oynadım. 2015 yılından beri birlikte çalışmaktan büyük keyif aldığım bana satrançta yeni ufuklar açan sevgili hocam FM Ata SEÇER ile birlikte çalışıyorum. Aynı zamanda MANİSA FATİH ANADOLU LİSESİNDE ki eğitimime de devam ediyorum. 2017 yılında Türkiye Şampiyonu oldum. Önümde elde edilmesi gereken yeni hedeflerim var. WFM, WIM, WGM gibi, AVRUPA VE DÜNYA DERECELERİ gibi. Bana bu yolda destek olan tüm hocalarıma , aileme ve TSF. 'ye çok teşekkür ediyorum.

Büşra ÖZBEK

busra2017 Yıldızlar 13 Yaş Kızlar Türkiye Birincisi

Ben satranca 8 yaşında başladım. Satrancı sevmemde ve devam ettirebilmemde en büyük destekçim annem ve ilk antrenörlerim Deha Satranç Spor Kulübündeki Uğur ONUT ve Cihan YILDIRIM’dır. İlk katıldığım 2013 yılı Türkiye Yaş Grupları Şampiyonasında 9 yaş kızlar Türkiye 9.su olarak milli takım havuzuna seçildim. Sonraki yılllarda; 2014 Türkiye Yaş Grupları Şampiyonası 10 yaş kızlar Türkiye 8.liği, 2015 Türkiye Yaş Grupları Şampiyonası 11 yaş kızlar Türkiye 4.lüğü, 2016 Türkiye Yaş Grupları Şampiyonası 12 yaş kızlar Türkiye 3.lüğü derecelerimle her yıl milli takım havuzunda yer aldım. Bu yıl da 2017 Türkiye Yıldızlar Yaş Grupları Şampiyonasında 13 yaş kızlar Türkiye 1.si oldum. Bunların dışında 2015 Manisa Kadınlar Şampiyonası İl 1.liği, 2015 Avrupa Okullar Şampiyonası 6.lığı derecelerim var. Ayrıca geçen yıl Çekya’da yapılan 2016 Dünya Yaş Grupları Şampiyonasında ve Romanya’da yapılan 2017 Dünya Okullar Satranç Şampiyonasında ülkemizi temsilen yarıştım.Halen satranç eğitimime Turgutlu’da Deha Satranç Spor Kulübünde antrenörlerimiz Cihan YILDIRIM ve Fırat SALEPÇİ ile devam ediyorum. İlerideki hedeflerimden biri de ilk defa 2015 de katılıp 10.lulukla bitirdiğim Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonasında Türkiye Kadınlar Şampiyonu olmak. Tabii her satranççı gibi uluslararası şampiyonalarda ülkemi temsil edip şampiyon olmak ve şanlı bayrağımızı gururla dalgalandırmak her zaman ki hedefim olacak.


Tuna Onat NALBANT

Tuna Onat NALBANT2017 Yıldızlar 14 Yaş Genel Türkiye İkincisi

Beş yaşında başladığım satranç eğitimime hala devam etmekteyim. İlk resmi turnuvama 7 yaşında katıldım. 9 yaşında Türkiye yedincisi olarak milli takım havuzuna seçildim. Son 3 yıldır antrenörüm Azer Abdullayev ile çalışıyorum. 2015-2016 Yöresel Ligi'nde Manisa Turkuaz Satranç Spor Kulübünde 16 yaş altı masasında oynadım. Aynı sezonda kulübüm ile Türkiye  Satranç Birinci Ligine çıkma başarısını gösterdik. 2017 Türkiye Yıldızlar Satranç Şampiyonası'nda 14 yaş genel kategorisinde Türkiye ikincisi oldum. Bundan sonraki hedefim yurtdışında ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek güzel başarılar elde etmektir.