banner isbank

Satranç Haberleri

Sitemize Hoş Geldiniz

IMG 0230

2018 Türkiye Gençler Şampiyonası 2-7 Temmuz 2018 tarihleri arasında Çanakkale de yapılacaktır.
TURNUVA SAYFASI
Önceki sezonlarda yapılmış olan turnuva haberlerine
TURNUVA ARŞİVİ linkinden, bu sezonda yapılan ve yapılacak olan turnuva bilgilerine TURNUVA HABERLERİ linkinden ulaşabilirsiniz.

TSF teknik kurul duyuruları sayfasına ulaşmak için, tıklayınız

Türkiye Satranç Federasyonu İktisadi İşletmesi Resmi web sitesi açılmıştır. Satranç Takımı, Satranç Saati ve Satranç Eğitim kitapları aşağıdaki linkte satışa sunulmuştur. Toplu alımlarda indirim sağlanmakta olup irtibat için;

Ahmet ÖZALP  Tel : 0 530 640 05 36 Mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Web sitesi : https://www.tsfmarket.com.tr

1. Kademe Antrenör kursları ile ilgili ayrıntılar belirlenmiş olup, Eğitimler Antrenör Kursları sayfasında yayınlanmıştır.

Devamını oku...

FM Tuna Onat NALBANT

ScreenHunter 240_Feb._22_20.28 2018 Uluslararası Graz Açık Satranç Turnuvasında ilk IM normunu elde ederek yükselişini sürdüren sporcumuz Tuna Onat NALBANT geçen süre zarfında 2300 Elo puanını geçerek 2340 ELO puanına ulaşmış ve FM ünvanını elde etmiştir.

Sporcumuzu ve emeği geçen herkesi kutluyoruz.

FIDE sporcu sayfası 


Tebrikler Kocatürk Ortaokulu

IMG 7272 IMG 7287

Spor Genel Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürlüğü tarafından, Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ve Türkiye İş Bankasının destekleri ile organize edilen Okul Sporları Satranç Türkiye Birinciliği, 6 Mayıs 2018 tarihinde Kütahya Yeni Spor Salonu'nda gerçekleşen ödül töreni ile sona erdi.

3 Mayıs 2018 tarihinde başlayan ve 48 il ve KKTC'den 116 takım, 593 öğrencinin okullarını zirveye taşımak için hamle yaptığı final yarışmasının tamamlanmasının ardından kategorilerinde ilk dörde giren takımlara çeşitli ödüller verildi.

Manisamızı küçükler ve yıldızlar kategorilerinde temsil eden dört takımımızdan Turgutlu Kocatürk Ortaokulu Yıldız Kızlar ve Yıldız Genel Kategorisinde Türkiye birincisi olarak geçen seneki finallerde elde edilen başarının üzerine çıkarak gurur kaynağımız oldular. Kocatürk Ortaokulu oyuncularını, okul yönetimini, antrenörlerini velileri ve emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz. Ayrıca bu finallerde başarı ile Manisamızı temsil eden Küçük kızlar kategorisinde Özel Ülkem Ortaokuluna ve Küçükler genel kategoride Salihli Özel N. Arıkan Fen Bilimleri Ortaokuluna teşekkür ediyoruz.

TSF HABER SAYFASI

Devamını oku...

Yunusemre Belediyesi Kapalı IM Norm Turnuvası tamamlandı.

IMG 0532

Yunusemre Belediyesi sponsorluğunda, Manisa Turkuaz Satranç Kulübü organizatörlüğünde, 24-29 Nisan 2018 tarihlerinde Holiday Inn Express hotelde gerçekleştirilen, Yunusemre Belediyesi Kapalı IM Norm Satranç Turnuvasında yarışan sporcumuz FM Deniz Özen, 10' da 7 puan, 2503 ELO performans ve +13 ELO puan kazancıyla kariyerinin ikinci IM normunu almayı elde etti. 2400 ELO barajını geçen sporcumuzun, gelecek turnuvalarda alacağı son IM normunun ardından en kısa sürede IM unvanına sahip olmasını temenni ediyoruz.

Ayrıca turnuvada yarışan, Manisa'lı sporcumuz Tuna Onat Nalbant, 10' da 5 puan ile +50 ELO puan kazancı elde etmiştir. Böylece ELO puanını 2306' ya yükselten sporcumuz FM unvanı kazanmıştır. 

Genç sporcularımızı göstermiş oldukları başarılardan ötürü kutluyoruz.

Turnuvanın düzenlenmesinde büyük emekleri geçen, Manisa Turkuaz Satranç Kulübü yöneticileri Sayın Erdem Nalbant ve Sayın Olcay AK Nalbant ilk Uluslar arası Organizatör normlarını elde etmişlerdir.

Turnuvada emeği geçen herkese teşekkür eder, sergiledikleri başarılardan ötürü norm ve unvan kazanan organizasyon fertlerini yürekten kutlarız.

TSF HABER SAYFASI


TSF CANLI YAYIN 

 

CHESS24 TURNUVA SAYFASI

pdfTURNUVA YÖNERGESİ (TÜRKÇE)

pdfTURNUVA YÖNERGESİ (İNGİLİZCE)

pdfTAKIMLAR (TEAM COMPOSITION)

pdfEŞLENDİRMELER (BOARD PAIRINGS)

TURNUVADAN FOTOĞRAFLAR
1. GÜN VE AÇILIŞ                                   2. GÜN                                              3. GÜN                         
4. GÜN 5. GÜN 6. GÜN

Devamını oku...

CM Kerem ERTEN'den bir büyük başarı daha!

IMG 7228Arnavutluk'ta 20-29 Nisan 2018 tarihlerinde yapılan 2018 Dünya Okullar Satranç Şampiyonası 29 Nisan 2018 tarihinde yapılan son tur maçları ile tamamlandı. Ülkemize üç gümüş iki bronz madalya getiren milli takımımızda 11 yaş Genel kategoride yarışan ve daha önce Avrupa Şampiyonluğu bulunan İlimiz sporcusu CM Kerem ERTEN büyük bir başarıya daha imza atarak kategorisinde üçüncü ile eş puanı alarak Dünya Dördüncüsü olmuştur.

Kendisini, ailesini ve bu başarıda emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz.

Manisa İl Temsilciliği

TSF HABERİ