banner isbank

Satranç Haberleri

Sitemize Hoş Geldiniz

manisa4

Küçükler ve Yıldızlar takım satranç şampiyonasına ait ayrıntılar belirlenmiş olup Turnuva haberlerinde yayınlanmıştır.

Okul sporları Manisa mahalli yarışmalarının tarihleri belirlenmiş olup turnuva haberlerinde ayrıntıları yayınlanmıştır.

Türkiye Kulüpler Şampiyonası il-yöre yarışmaları takvimi yayınlanmış olup, gerekli bilgileri turnuva sayfasından takip edebilirsiniz. Turnuva sayfasına ait link aşağıdadır.

Kulüpler şampiyonası turnuva sayfası

Önceki sezonlarda yapılmış olan turnuva haberlerine TURNUVA ARŞİVİ linkinden, bu sezonda yapılan ve yapılacak olan turnuva bilgilerine TURNUVA HABERLERİ linkinden ulaşabilirsiniz.

TSF teknik kurul duyuruları sayfasına ulaşmak için, tıklayınız

2016-2017 Sezonunda ilimizde yapılan bireysel turnuvalara ait kayıt-katılım istatistikleri aşağıda ki dosyada yayınlanmıştır.

pdfKayıt-Katılım Sayıları
Haberin devamında Fide Satranç Kuralları ve yorumlarına ulaşabilirsiniz.

Devamını oku...

TSF Başkanı Gülkız TULAY Hanımın Manisa Ziyareti

DSC 0001Federasyon Başkanımız Gülkız TULAY hanımefendi ve yönetim kurulu üyelerimiz aynı zamanda Yönetim Kurulu Başkan Vekilleri Aşkın KELEŞ ve Prof. Dr. Yusuf DOĞRUER 05.12.2017 tarihinde Manisa ilimiz merkez ve çeşitli ilçelerde bulunan Satranç Merkezlerimizi ziyaret etti. İlk önce Salihli ilçemizde bulunan Ceren Satranç Merkezi ile başlanan ziyaretler Salihli Sardes Satranç Spor Kulübü, Turgutlu Deha Satranç ve Eğitim kulübü derneği ile devam etti.

Rahatsızlığı nedeni ile İl Temsilcisi Mehmet ALBAYRAK Bey’in katılamadığı ziyarette Başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimize Kulüpler Koordinasyon Kurulu Asbaşkanı ve TS Alyans Spor kulübü yöneticisi Zeki DİRİL, İl Temsilci Yardımcısı Bekir ÖZENÇ ve Şehzadeler İlçe Temsilcisi Hakan KARAKAFA eşlik etti.

Turgutlu ilçesinde satranca büyük katkılarda bulunan Kocatürk Koleji ile devam eden ziyaretler Turgutlu Kaymakamı Sayın Uğur TURAN Bey’in kabulünün ardından, günün ikinci yarısında sırasıyla Manisa Son Hamle Spor Kulübü Derneği, Manisa Satranç İhtisas Spor Kulübü, Akademi Satranç Merkezi Derneği ve Turkuaz Satranç Spor Kulübü Derneği ile tamamlandı.

Ziyaretlerde Spor kulübü, satranç merkezi ve eğitim kulüplerinin yöneticileri Emine SÜRAL, Gürkan AYDENİZ, Cihan YILDIRIM, Kuzey ŞİMŞEK, Neşe BURAN, Murat EFE, Erdem NALBANT, Olcay NALBANT, antrenörler, hakemler ve veliler ile Satranç ve özellikle Manisa satrancı ekseninde verimli değerlendirmelerde ve görüş alışverişinde bulunuldu.

TSF HABER SAYFASI 

Ziyaretlerden çeşitli fotoğraflar haberin devamındadır.

Devamını oku...

Tebrikler WFM Ece ÖZBAY

eceAlmanya'nın köklü açık turnuvalarından olan ve bu yıl 26-30 Aralık tarihleri arasında 34.sü düzenlenen Böblinger Açık'ta sporcumuz Ece ÖZBAY güzel neticeler alarak kendi adına son derece önemli bir başarı elde etti.

Sporcumuz WCM Ece Özbay 5,5/9 puan ve 2234 ELO performansıyla kadınlarda ilk sırayı alırken aynı zamanda WFM olmaya hak kazandı.

Tebrikler WFM Ece ÖZBAY!


TSF Haber Sayfası

TÜRKİYE YAŞ GRUPLARI ŞAMPİYONASINA HAZIRLIK

ustresim

 

Antalya'da yapılacak olan Küçükler/Yıldızlar Yaş grupları Türkiye Şampiyonalarına katılacak sporcularımız için Kafile Başkanı uygulaması yapılacaktır. Valilik onaylarının alınması için  aşağıdaki evrakların seyahat tercihine göre eksiksiz olarak doldurulup 05 Ocak 2018 tarihine kadar TSF Manisa İl Temsilci Mehmet ALBAYRAK'a teslim edilmesi gerekmektedir.

Tüm Manisalı sporcularımız online kayıt yaptırmış olsalar bile her oyuncu (ister doğrudan katılım hakkı olsun, ister normal kayıt yaptırmış olsun ) aşağıdaki formları doldurmak zorundadır.

Katılım listeleri aşağıdaki gibidir.

xlsKÜÇÜKLER KATILIM LİSTESİ

xlsYILDIZLAR KATILIM LİSTESİ

Kafile Başkanları;

Gürkan AYDENİZ  -  Salihli Sporcuları

Cihan YILDIRIM  -  Turgutlu Sporcuları

Murat EFE -  Merkez-Akhisar-Saruhanlı Sporcuları

Neşe BURAN  -  Merkez Sporcularından sorumlu olarak belirlenmiştir.


Sayın velilerimiz, kayıt yaptırmış olsanız bile aşağıdaki işlemlerin tarafınızdan yapılmaması durumunda sporcunuz şampiyonaya katılama

  • Turnuvaya katılacak olan tüm sporcular mutlaka aile hekiminden yada bir sağlık kuruluşu hekiminden sağlık raporu alacak ve kafile başkanına teslim edecek,
  • Kategoriye (küçükler, yıldızlar) göre aşağıdaki Ek 1 yada Ek 2 formunu doldurarak il temsilcisine mail yolu ile ulaştıracak,
  • Seyahat tercihine göre sporcu  velileri aşağıda örneği bulunan formu doldurarak İl temsilcisine elden teslim edeceklerlerdir.

İletişim numarası : Mehmet ALBAYRAK TSF İl Temsilcisi 0 530 770 65 45

Spor Kafilesi seyahat yönergesi için : TIKLAYINIZ

Kendi imkanları ile seyahat edecekler için  : TIKLAYINIZ

Kafile ile seyahat edecekler için sporcu seyahat izin belgesi için : TIKLAYINIZ

Küçükler Şampiyonasına katılım formu için TIKLAYINIZ (Ek 1) (Formun doldurularak Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine e-posta olarak gönderilmesi gerekmektedir.)

Yıldızlar Şampiyonasına katılım formu için TIKLAYINIZ (Ek 2) (Formun doldurularak Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine e-posta olarak gönderilmesi gerekmektedir.)

Devamını oku...

MHS DUYURUSU

duyuruu.pngDeğerli hakemlerimiz;

Yakın bir zamanda kullanıma açtığımız MHS (Merkezi Hakem Sistemi) girişleri devam etmektedir. Güncel verilerle 2000 civarı vizeli hakemimizin 1100'ü sisteme girişlerini tamamlamışlardır. TSF etkinlik takvimindeki Ulusal ve Uluslararası yarışmalarda MHS'deki hakemlerimiz arasından görevlendirme yapılacağından tüm hakemlerimizin MHS'ye kayıt olmaları gerekmektedir. (Banka hesap bilgisi, fotoğraf, güncel e-posta adresi, güncel cep telefonu numarası gibi bilgiler eksiksiz olmalıdır.)

Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Şampiyonaları sistemde açılmış olup, 15 Aralık 2017 tarihine kadar talepte bulunan hakemlerimiz arasından MHK tarafından atama yapılacaktır.

Talepler doğrultusunda MHK tarafından seçim yapılırken aşağıdaki hususlar da (önem sırası olmaksızın) dikkate alınacaktır.

  • İldeki MHS'ye kayıtlı hakem sayısı
  • İline aktif hakemlik katkısı
  • Benzer yarışma tecrübesi ve deneyimi
  • İl temsilciliklerinin yazılı önerisi
  • Gelişim seminerlerine katılım ve başarı durumu
  • İllerden gelen başhakem ve gözlemci raporları
  • İlin satrançta gelişmişlik önceliği