banner isbank

Satranç Haberleri

Manisamıza Hoş Geldiniz

IMG 0230

Önceki sezonlarda yapılmış olan turnuva haberlerine TURNUVA ARŞİVİ linkinden, bu sezonda yapılan ve yapılacak olan turnuva bilgilerine TURNUVA HABERLERİ linkinden ulaşabilirsiniz.

TSF teknik kurul duyuruları sayfasına ulaşmak için, tıklayınız

Türkiye Satranç Federasyonu İktisadi İşletmesi Resmi web sitesi açılmıştır. Satranç Takımı, Satranç Saati ve Satranç Eğitim kitapları aşağıdaki linkte satışa sunulmuştur. Toplu alımlarda indirim sağlanmakta olup irtibat için;

Ahmet ÖZALP  Tel : 0 530 640 05 36 Mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Web sitesi : https://www.tsfmarket.com.tr

1. Kademe Antrenör kursları ile ilgili ayrıntılar belirlenmiş olup, Eğitimler Antrenör Kursları sayfasında yayınlanmıştır. Ayrıca Kurslara ilişkin tüm bilgi, belge, doküman ve açıklamalara Türkiye Satranç Federasyonu Eğitim Kurulunun duyurular bölümünden ulaşılabilecektir.

1.Kademe Antrenör Kurslarına, Turnuva Kayıt panelinden Ön Kayıt yaptırabilirsiniz. Ön Kayıt yaptıran arkadaşlar e-devlet üzerinden kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Devamını oku...

Celal Bayar Üniversitesine Satranç Federasyonundan ödül

IMG-20181018-WA0001 Celal Bayar Üniversitesi Fizyoloji Anabilim ve Nörofizyoloji Bilim dalı başkanı Prof. Dr. Necip KUTLU ve Yüksek Lisans Öğrencisi Hemş. Elif Sümeyra ERDEMİR ile yaptığı “ Beyin ve Satranç “adlı araştırma çalışmaları dolayısıyla TSF Başkanı Gülkız Tülay’ın gönderdiği hediye: C.B.Ü. Tıp Fakültesi seminer salonunda 17.10.2018 günü saat 14.30’da yapılan törende hazır bulunan Prof. Dr. Süleyman Sami İLKER ( DEKAN) Prof. Dr. Nuran EKERBİÇER ( Fizyoloji A.D. Öğretim Üyesi). Prof. Dr. Ertuğrul TATLISUMAK, Fizyoloji Anabilim dalı araştırma görevlileri , SBE   Enstitü sekreteri ve elemanları, Türkiye Satranç Federasyonu Kulüpler Birliği As Başkanı Öğr. Gör. Zeki DİRİL, Manisa satranç İl temsicisi Mehmet ALBAYRAK’ın katılımı ile gerçekleştirildi.
       T.S. Federasyonu Kulüpler Birliği As Başkanı Öğr. Gör. Zeki DİRİL ve İl Temsilcisi Mehmet Albayrak; TSF Başkanımızın selamlarını ileterek hediyelerini takdim edip başarılar dilediler.

Devamını oku...

Tebrikler Manisa Turkuaz ve Salihli Sardes Satranç Kulübü

20180716 153729IMG 2040
TSF tarafından 15-22 Temmuz 2018 tarihleri arasında, Konya’da gerçekleştirilen Türkiye Satranç Birinci Ligi'nde Manisayı Manisa Turkuaz Satranç Kulübü ile Salihli Sardes Satranç Kulübü temsil etmiştir.
23 takımın mücadele ettiği turnuvada Salihli Sardes Satranç Kulübü 11. olurken Manisa Turkuaz Satranç Kulübü 3. ve 4. ile aynı puanı paylaşarak 5. olmuştur. Her iki takımımızı da tebrik eder başarılarının devamını dileriz. 
AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

FM Tuna Onat Nalbant, 2018 Dünya 16 Yaş Altı Satranç Olimpiyatında

indirwyco2018 500                                     
Manisa’nın gururu Tuna Onat Nalbant 2018 Dünya 16 Yaş Altı Satranç Olimpiyatına davet edildi.       Manisa’mızın ve Turkuaz Spor Kulübünün, başarı grafiği hızla yükselen FM Tuna Onat NALBANT 24 Kasım - 3 Aralık tarihleri arasında yapılacak olan 2018 Dünya 16 Yaş Altı Satranç Olimpiyatında Türkiye Kırmızı grubunda başarılı sonuçlar çıkarıp, Manisa’mızı en iyi şekilde temsil edecektir. Hem Türk Takımlarımıza, hem de sporcumuz FM Tuna Onat NALBANT’a başarılar dileriz.

Haberin devamı için tıklayınız.

Red Bull Chess Masters Turnuvaları Başlıyor !!!

redbull.2018.0034 chess masters 500x300pxmansetTürkiye Satranç Federasyonu ve Red Bull ortaklığı ile dünyada ilk olacak bir organizasyon gerçekleştiriliyor ve dev bir turnuvalar serisi başlıyor.

Ülkemizdeki 15 yaş ve üzeri tüm aktif lisansı sporcuların ücretsiz olarak katılabileceği Red Bull Chess Masters turnuvalar serisinin seçmeleri online yıldırım, finali ise rapid tempoda oynanacak.

Seçmeler Türkiye'nin 7 bölgesinde, her gün farklı bir bölgenin seçme turnuvası olarak ve Premium Chess tarafından bu turnuvalar için özel olarak tasarlanan online satranç platformunda yapılacak.

7 bölgede gerçekleşen online elemelerin ardından, kendi bölgelerinde ilk üç sırayı alan sporcular ve en iyi kadın sporcular 4 kişilik bölge takımlarını oluşturacaklar ve büyük final için İstanbul’da buluşacaklar.

Turnuva serisinde hem online bölge yarışmasında hem de finalde dereceye giren takımlara Red Bull tarafından çeşitli maddi ve ayni ödüller verilecek.

Bölge elemeleri 08 Ekim'de başlayacak ve 18 Ekim'de son bulacak. Büyük final ise 20 Ekim'de İstanbul’da çok özel bir mekan ve farklı bir formatta gerçekleşecek.

Tüm sporcularımızı seçmeler için kayıt yapmaya ve turnuvalarda yer almaya davet ediyoruz.

Turnuva Sayfası 

İletişim:  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.