banner isbank

Turnuva Haberleri

Alaşehir Serhat Asım Türker 5. Satranç Turnuvası Yapıldı.

Itnn4C6c 400x400Türkiye Yardım Sevenler Derneği Alaşehir Şubesi'nin sponsorluğunda tarihi Alaşehir Kurşunlu Han'da 02 Haziran 2018 tarihinde 119 sporcunun katılımı ile Serhat Asım Türker 5. Satranç Turnuvası yapıldı.

Turnuva 20 dakika + 10 saniye eklemeli hızlı satranç temposunda minkler, küçükler ve yıldızlar kategorisinde yapıldı. Minikler kategorisinde tüm yarışmacılara madalya diğer kategorilerde ilk beş dereceye kupa, ilk ona giren sporculara madalya ve yine kategorilerinde en iyi derece yapmış bayan sporculara madalya ödül olarak verildi. Ayrıca katılan tüm sporculara katılım belgesi verildi.

Turnuva sonuçlarına aşağıdaki sonuç dosyasından ulaşılabilir, Turnuva fotoğraflarıda aşağıdadır.

Katılan tüm sporculara teşekkür ederiz.

TURNUVA SONUÇ DOSYASI

TURNUVA FOTOĞRAFLARI

Manisa Tarzanı ve Çevre Günü Satranç Turnuvası yapıldı.

manisa-tarzan-ant02-03 Haziran 2018 tarihlerinde Manisa Tarzanı ve Çevre Günleri Satranç Turnuvası düzenlendi. Gediz satranç salonunda 45' + 30" eklemeli tempoda düzenlenen turnuva;

  • 1200 ve üzeri UKD/ELO puanlı sporcular,
  • 1199 ve altı UKD/ELO puanlı sporcular 

olmak üzere iki kategoride toplam 76 sporcunun katılımı ile düzenlendi. Sonuçlarının UKD hesaplamasında kullanıldığı turnuvada her iki kategoride ilk üç dereceye ve en iyi derece yapmış ilk üç bayan sporcuya madalya verildi.

Turnuva sonuç dosyası ve turnuvadan çeşitli fotoğraflar aşağıda yayınlanmıştır.

Katılan tüm yarışmacılara teşekkür ederiz.

SONUÇ SIRALAMA DERECE DOSYASI

TURNUVA FOTOĞRAFLARI

pdfTURNUVA YÖNERGESİ

Devamını oku...

2017-18 Sezonu Kulüpler İl Yarışmaları tamamlandı.

ustresim1

Kulüpler il-yöre yarışmaları Yunusemre Belediye spor kulübünün şampiyonluğu ile tamamlandı.

Katılan takımlara ait ana listeler turnuvanın eşlendirme-sonuç-sıralama dosyası aşağıda yayınlanmıştır.

EŞLENDİRME-SONUÇ-SIRALAMA    ve     TURNUVA PROGRAMI

Devamını oku...

Manisa Gençlik Haftası Satranç Turnuvası yapıldı.

genclkManisa Gençlik Haftası Satranç Turnuvası GHSİM'nün organizatörlüğünde  19 Mayıs 2018 tarihinde 10'+5" eklemeli tempoda Hızlı satranç formatında tek kategoride Gediz Satranç Salonunda 15 kız, 38 erkek toplam 53 sporcunun katılımı ile yapıldı. 7 tur üzerinden yapılan müsabakalarda ilk beş dereceyi elde eden sporcular, ayrıca 8 yaşaltı, 10 yaşaltı ve bayan kategorilerinde en iyi derece yapan ilk üç sporculara madalya ödül olarak verildi.

Turnuvanın sonuç dosyası ve turnuvadan çeşitli fotoğraflar aşağıda yayınlanmıştır.

Katılan tüm yarışmacılara teşekkür ederiz.

TURNUVA SONUÇ DOSYASI

TURNUVA FOTOĞRAFLARI

TURNUVA YÖNERGESİ
 

Devamını oku...

Manisa Akademik Odalar Birliği Satranç Turnuvası yapıldı.

AfiManisa Akademik Odalar Birliği tarafından , Manisa Turkuaz Satranç Kulübü Başkanı Dr. Erdem NALBANT'ın koordinatörlüğünde organize edilen ELO satranç turnuvası 12-13 Mayıs tarihlerinde Manisa gediz Satranç Salonunda yapıldı.

Açık, 10 yaşaltı ve 8 yaşaltı kategorilerinde yapılan turnuvaya Manisa'nın yanı sıra Balıkesir, Çanakkale, Denizli, İzmir gibi çevre illerden de oyuncular katıldı.

37 bayan, 97 erkek toplam 134 sporcunun katıldığı turnuvada 8 yaşaltı kategorisinde turnuvayı tamamlayan tüm sporculara madalya verildi.

ELO hesaplamalarına dahil olan Açık kategoride ve 10 yaşaltı kategorisinde derece yapan oyunculara ve ayrıca açık kategoride yarışan 12 yaşaltı ve 16 yaşaltında ilk üç dereceye giren oyunculara kupa, madalya ve çeşitli altın ödüller verildi. Ayrıca turnuvaya katılıp tamamlayan tüm yarışmacılara NUTUK hediye edildi.

Açık kategoride ilk altı masanın maçlarının canlı yayınlandığı turnuvanın sonuçlarına ve turnuvaya ait fotoğraflara aşağıdaki bağlantılardan ulaşılabilir. Turnuvaya katılan oyunculara ve turnuvada emeği geçen herkese teşekkür ederiz. 

AÇIK KATEGORİ EŞLENDİRME & SONUÇ & SIRALAMA

10 YAŞALTI EŞLENDİRME & SONUÇ & SIRALAMA

8 YAŞALTI EŞLENDİRME & SONUÇ & SIRALAMA

 HAZIRLIK FOTOĞRAFLARI

1. GÜN FOTOĞRAFLARI

2.GÜN VE ÖDÜL TÖRENİ FOTOĞRAFLARI


Devamını oku...

559. Çağlak Festivali Satranç Turnuvası yapıldı.

FMFK9140559. Çağlak Festivali kapsamında düzenlene 26. Açık Satranç Turnuvası Akhisar Belediyesi Hüsnü Kahraman Kültür Parkı Gölet Büyük Salonda yapıldı. 2 gün süren satranç turnuvasına Türkiye’nin bir çok bölgesinden yaklaşık 350 sporcu katıldı.

İlk gün yapılan satranç turnuvasına katılan tüm miniklere madalya takdim edildi. Büyükler kategorisinde birinci Mert Yılmazyerli, ikinci Rashad Zeynallı, üçüncü Alp Buğra Ünlü, dördüncü Teymur Bashirov ve beşinci Okan İnci olurken en iyi bayan yarışmacı Hilal Güvenç oldu.

10 yaş kategorisinde ise birinci Berke Talha Gürel, ikinci Melisa Eylül Tatlıcıoğlu, üçüncü Olgar Çiftçi, dördüncü Kerem Ay ve beşinci Bora Kayağ olurken en iyi bayan Hilal Ercan oldu. 12 yaş kategorisinde ise birinci Gülcan Sena Kayış, ikinci Burak Kaplancan, üçüncü Burak Güldür, dördüncü Berke Eroğlu ve beşinci Baha Karadağ olurken en iyi bayan ise Nehir Ersöz oldu. Turnuvanın en centilmeni ise Müfide İrem Pağaçacı ve Emir Tuğra Dağ oldu.

Büyüklerde birinciye dizüstü bilgisayar, ikinciye mini dizüstü bilgisayar ve üçüncüye tablet takdim edildi. 12 yaş alt kategorisinde dereceye girenlere birinciye mini dizüstü bilgisayar, ikinci 10’inc tablet ve normal tablet verilirken 10 yaş altı kategorisinde dereceye girenlere ise tablet takdim edildi.

Turnuvada dereceye girenlere ödüllerini Akhisar Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü İbrahim Topaloğlu takdim etti. Turnuvaya ait tüm sonuçlara aşağıdaki linklerden ulaşılabilir. Turnuva da emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

AÇIK KATEGORİ EŞLENDİRME/SONUÇ

12 YAŞALTI EŞLENDİRME/SONUÇ

10 YAŞALTI EŞLENDİRME/SONUÇ

 

1.GÜN FOTOĞRAFLARI

2.GÜN VE ÖDÜL TÖRENİ FOTOĞRAFLARI

Devamını oku...

Soma Milli Egemenlik Bayramı Turnuvası

23 nisan_logoSoma 12. Ulusal Egemenlik Bayramı Satranç Turnuvası 20 dakika + 10 saniye eklemeli ve hızlı tempoda Soma Öğretmenevinde aşağıdaki dört kategoride 29 Nisan 2018 tarihinde yapılacaktır. Notasyon tutma zorunluluğunun bulunmadığı turnuvada kategoriler;

Gençler Kategorisi 2004-2005 doğumlular  
Yıldızlar Kategorisi          2006-2007 doğumlular
Küçükler Kategorisi 2008-2009 doğumlular
Minikler Kategorisi 2010-2011 doğumlular

olarak belirlenmiştir. Her kategoride katılım sayısı 64 kişi olarak belirlenmiş olup, Gençler, Yıldızlar ve Küçükler kategorisinde ilk beş, minikler kategorisinde turnuvaya katılıp, tamamlayan bütün oyunculara, ayrıca gençler, yıldızlar ve küçükler kategorisinde ilk beşe girememiş en iyi bayan sporcuya madalya ödül olarak verilecektir. Turnuva yönergesi aşağıdadır. Turnuva yönergesinin incelenerek kayıt yapılması olası hak kayıplarını engelleyecektir. Katılacak tüm oyunculara başarılar dileriz.

pdfTURNUVA YÖNERGESİ

Devamını oku...

Akhisar Milli Egemenlik Bayramı Turnuvası yapıldı.

akhisar 1Akhisar Ulusal Egemenlik Bayramı Satranç Turnuvası 20 dakika + 10 saniye eklemeli ve hızlı tempoda Akhisar Hüseyin Alhat İlkokulunda üç kategoride 22 Nisan 2018 tarihinde 177 yarışmacının katılımı ile yapıldı. Notasyon tutma zorunluluğunun bulunmadığı;

Yıldızlar Kategorisi          2004-2005-2006-2007 doğumlular
Küçükler Kategorisi 2008-2009 doğumlular
Minikler Kategorisi 2010-2011 doğumlular

olarak yapılan turnuvada Yıldızlar ve Küçükler kategorisinde ilk beş, minikler kategorisinde turnuvaya katılıp, tamamlayan bütün oyunculara, ayrıca yıldızlar ve küçükler kategorisinde ilk beşe girememiş en iyi bayan sporcuya madalya ödül olarak verildi.

Katılacak tüm oyunculara teşekkür ederiz.

xlsSONUÇ SIRALAMA DOSYASI

TURNUVA FOTOĞRAFLARI

pdfTURNUVA YÖNERGESİ

Devamını oku...

Gökkuşağı Çocukevi ve Çocuk Kulübü Satranç Şenliği yapıldı.

gokkusagi banerGökkuşağı Çocuk Evi Geleneksel 23 Nisan Satranç Şenliği Turnuvası 15 Nisan'da  Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Sitesi Fuaye Salonunda 20 dakika hızlı satranç olarak aşağıdaki iki kategoride yapıldı.

KATEGORİ KATEGORİ KRİTERİ KATILIM BEDELİ  
MAVİ GRUP      2012-2013 doğumlu sporcular   20 TL
KIRMIZI GRUP  2010-2011 doğumlu sporcular 20 TL

Şenliğe 2010-2011-2012-2013 doğumlu TSF lisansı olan ve vizesi geçerli toplam 101 oyuncu katıldı. Katılan tüm oyunculara madalya ve katılım belgesi takdim edildi.  Satranç Şenliğinden çeşitli fotoğraflar aşağıdadır.

ŞENLİK FOTOĞRAFLARI

TURNUVA YÖNERGESİ

Devamını oku...

Akhisar Bahçeşehir Okulları Hızlı Satranç Turnuvası yapıldı.

logo-bahcesehir-kolejiAkhisar ilçemizde bulunan Bahçeşehir Koleji tarafından 15 Nisan 2018 tarihinde 20' + 10" eklemeli tempoda aşağıdaki dört kategoride yapıldı. Her kategoride ilk beşe giren sporculara ve dereceye girememiş en iyi bayan sporcuya madalya verilen turnuvada, 8 yaşaltı kategorisinde katılan tüm sporculara madalya verildi.

Açık Kategori      2011 ve önceki yıllarda doğan sporcular
12 Yaşaltı kategori    2006-2007 doğumlu sporcular
10 Yaşaltı kategori 2008-2009 doğumlu sporcular
8 Yaşaltı kategori 2010-2011 doğumlu sporcular

Turnuva yönergesi ve sonuç dosyası aşağıdadır. Katılan tüm yarışmacılara teşekkür ederiz.

xlsSONUÇ SIRALAMA DOSYASI

pdfTURNUVA YÖNERGESİ

Devamını oku...

Alt Kategoriler