banner isbank

Özel Turnuvalar

Özel Turnuva Düzenleme

Özel Satranç Turnuvaları için turnuva katkı payı alınıyorsa 300 TL, katkı payı alınmıyorsa 150 TL TSF hesabına yatırıldıktan sonra aşağıdaki Organizasyon Formu ve Yönerge   Yarışma tarihinden en az 3 ay önce Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü aracılığıyla Türkiye Satranç Federasyonu Teknik Kurul onayına sunulur. TSF tarafından onaylanan   organizasyon  için Gençlik Hizmetleri İl  Müdürlüğünce Valilik oluru alınır. Hakem atamaları İl Hakem Kurulu Tarafından yapılır. www.manisa.tsf.org.tr de   kayıt işlemleri ve duyuruları yapılır.

docÖZEL ORGANİZASYON DÜZENLEME BAŞVURU FORMU

docTSF ONAY BAŞVURU DİLEKÇESİ

 

Şehzadeler Belediyesi Teşvik Satranç Turnuvası tamamlandı.

logo meclisŞehzadeler Belediyesi ve Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen Teşvik Satranç Turnuvası yapıldı. 17-18 Haziran tarihlerinde Gediz Satranç Salonunda yapılan turnuva 35+30 zaman temposunda aşağıda belirtilen üç kategoride 6 tur üzerinden yapıldı ve müsabakaların sonuçları UKD hesaplamalarında kullanılacaktır.

Kategoriler;

Açık Kategori Yaş sınırlaması yoktur.
12 Yaşaltı Kategori 2005-2006-2007 doğumlular
9 Yaşaltı Kategori           2008-2009-2010 doğumlular 
 

Her kategoride ilk üç sporcuya özel tasarım kupa ve ayrıca tüm kategorilerde turnuvaya katılan ve yarışmayı tamamlayan bütün sporculara satranç takımı ve katılım belgesi verilen turnuvanın ayrıntılarına ve turnuvadan çeşitli fotoğraflara haberin devamında ulaşabilirsiniz.

Devamını oku...

558. Çağlak Festivali Satranç Turnuvası tamamlandı

Afi web558. Çağlak festivali kapsamında yapılacak olan 25. geleneksel açık satranç turnuvası ve satranç şenliği Akhisar Gölet'te 13-14 Mayıs 2017 tarihlerinde yapıldı. Aşağıdaki üç kategoride yapılan turnuva açık satranç turnuvası 35' + 30" saniye eklemeli tempoda 7 tur üzerinden, satranç şenliği ise 13 Mayıs Cumartesi günü 20'+10" saniye eklemeli zaman temposunda hızlı satranç olarak yapıldı.

Kategoriler;

A Kategori Büyükler kategorisi 2004 ve öncesi doğumlular
B Kategori          12 Yaşaltı kategorisi         2005-2006 doğumlular
C Kategori 10 Yaşaltı kategorisi 2007-2008 doğumlular
D Kategori Minikler kategorisi 2009-2010 doğumlular

A, B ve C kategori sonuçları UKD hesaplamalarında kullanılmak üzere TSF UKD sistemine gönderilmiştir. Turnuvada çeşitli ödüller dağıtılmıştır. Satranç şenliği olarak düzenlenen D kategorisinde ise katılan tüm yarışmacılara madalya verildi.

Turnuvaya ait tüm ayrıntılara ve fotoğraflara haberin devamından ulaşabilirsiniz.

Devamını oku...

İTK Manisa Kampüsü Satranç Turnuvası yapıldı.

ScreenHunter 105_Mar._29_20.50İzmir Türk Koleji Manisa Şubesi tarafından 03-04 Haziran 2017 tarihlerinde Manisa Kampüsünde satranç turnuvası düzenlendi. 4 kategoride düzenlenen turnuvanın A kategorisi ELO hesaplamalarına dahil olarak organize edildi. Ayrıca tüm kategori sonuçları UKD hesaplamalarına gönderildi.

Aşağıdaki kategorilerde düzenlenen turnuvada bütün kategorilerde ilk üçe girenlere kupa, madalya ve çeşitli altın ödül olarak verildi.

A Kategori            Açık kategori                         2200 altı ELO ve UKD puanlı sporcular
B Kategori 12 Yaşaltı kategori 2005 ve sonra doğanlar
C Kategori 10 Yaşaltı kategori 2007 ve sonra doğanlar
D Kategori 8 Yaşaltı kategori 2009-2010 doğumlular

Turnuvanın ödül töreni tüm kategorilerin sonuçlanmasının ardından okulun konferans salonunda yoğun bir katılımla yapıldı. Okul yönetiminin oyunculara süpriz yaparak çekiliş gerçekleştirmesi ve bunun sonucunda süpriz hediyelerin verilmesi ödül töreninin daha renkli ve eğlenceli halde yapılmasını sağladı. Turnuvadaki tüm kategorilerin sonuç, sıralama ve derece dosyalarına ve turnuvadan çeşitli fotoğraflara haberin devamından ulaşabilirsiniz.

Devamını oku...

Uluslararası 11. Salihli Sardes Satranç Turnuvası yapıldı

ScreenHunter 104_Mar._26_19.15Manisa Salihli'de, 5-7 Mayıs 2017 tarihlerinde düzenlenen 11. Uluslararası Sardes Satranç Turnuvası, düzenlenen ödül töreninin ardından tamamlandı. Toplam 230 sporcunun katılımıyla gerçekleşen turnuvada; Türkiye yaş grubu şampiyonu üç sporcu, yaş grubu Türkiye ikincisi üç sporcu, yaş grubu Azerbaycan şampiyonu, yaş grubu Bulgaristan şampiyonu ve onlarca Milli takım sporcusu yarıştı.
14 masanın canlı yayınlandığı turnuva; A Kategorisi -Açık, B Kategorisi -12 yaş ve altı, C Kategorisi - 9 yaş ve altı, D Kategorisi - 8 yaş ve altı, E Kategorisi - 7 yaş ve altı olmak üzere 5 kategoride düzenlendi.
Son üç yıldır uluslararası çapta organize edilen ve Türkiye yaş grubu şampiyonları ile yurtdışı yaş grubu şampiyonlarını karşılaştırmayı hedefleyen turnuva sonunda; 9 yaş kategorisinde mücadele edip 7 yaş en başarılı ilk 5 sporcuya, 8 yaş ilk 5 sporcuya, 12 yaş kategorisinde mücadele edip 10 yaş ve 11 yaş en başarılı 5 sporcunun ilk 3'üne kupa, 4 ve 5.'ye de madalya verildi. Ayrıca 9 yaş ve 12 yaş kategorisi de en başarılı 3 UKD'siz sporcuya kupa, 4 ve 5.'ye de madalya verildi. Açık Kategori de ise en başarılı 3 ELO'suz sporcuya kupa , 4 ve 5. sporcuya ise madalya verildi. Ayrıca tüm kategorilerde en başarılı 3 bayan sporcuya kupa, 4 ve 5.'ye madalya verildi. Turnuva sonuçları aşağıya, fotoğraflar ise haberin devamına eklenmiş olup, turnuva ile ilgili ayrıntılı bilgilere salihlisatranc.com adresinden ulaşabilirsiniz.

docTURNUVA YÖNERGESİ

docİNGİLİZCE YÖNERGE (REGULATION)

SIRALAMALAR     KATEGORİ ÖDÜLLERİ         ÇAPRAZ TABLOLAR     AÇIK KAT. ELO PERFORMANSI

Devamını oku...