banner isbank

Özel Turnuvalar

Özel Turnuva Düzenleme

Özel Satranç Turnuvaları için turnuva katkı payı alınıyorsa 300 TL, katkı payı alınmıyorsa 150 TL TSF hesabına yatırıldıktan sonra aşağıdaki Organizasyon Formu ve Yönerge   Yarışma tarihinden en az 3 ay önce Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü aracılığıyla Türkiye Satranç Federasyonu Teknik Kurul onayına sunulur. TSF tarafından onaylanan   organizasyon  için Gençlik Hizmetleri İl  Müdürlüğünce Valilik oluru alınır. Hakem atamaları İl Hakem Kurulu Tarafından yapılır. www.manisa.tsf.org.tr de   kayıt işlemleri ve duyuruları yapılır.

docÖZEL ORGANİZASYON DÜZENLEME BAŞVURU FORMU

docTSF ONAY BAŞVURU DİLEKÇESİ

 

Alaşehir Serhat Asım Türker 5. Satranç Turnuvası Yapıldı.

Itnn4C6c 400x400Türkiye Yardım Sevenler Derneği Alaşehir Şubesi'nin sponsorluğunda tarihi Alaşehir Kurşunlu Han'da 02 Haziran 2018 tarihinde 119 sporcunun katılımı ile Serhat Asım Türker 5. Satranç Turnuvası yapıldı.

Turnuva 20 dakika + 10 saniye eklemeli hızlı satranç temposunda minkler, küçükler ve yıldızlar kategorisinde yapıldı. Minikler kategorisinde tüm yarışmacılara madalya diğer kategorilerde ilk beş dereceye kupa, ilk ona giren sporculara madalya ve yine kategorilerinde en iyi derece yapmış bayan sporculara madalya ödül olarak verildi. Ayrıca katılan tüm sporculara katılım belgesi verildi.

Turnuva sonuçlarına aşağıdaki sonuç dosyasından ulaşılabilir, Turnuva fotoğraflarıda aşağıdadır.

Katılan tüm sporculara teşekkür ederiz.

TURNUVA SONUÇ DOSYASI

TURNUVA FOTOĞRAFLARI

559. Çağlak Festivali Satranç Turnuvası yapıldı.

FMFK9140559. Çağlak Festivali kapsamında düzenlene 26. Açık Satranç Turnuvası Akhisar Belediyesi Hüsnü Kahraman Kültür Parkı Gölet Büyük Salonda yapıldı. 2 gün süren satranç turnuvasına Türkiye’nin bir çok bölgesinden yaklaşık 350 sporcu katıldı.

İlk gün yapılan satranç turnuvasına katılan tüm miniklere madalya takdim edildi. Büyükler kategorisinde birinci Mert Yılmazyerli, ikinci Rashad Zeynallı, üçüncü Alp Buğra Ünlü, dördüncü Teymur Bashirov ve beşinci Okan İnci olurken en iyi bayan yarışmacı Hilal Güvenç oldu.

10 yaş kategorisinde ise birinci Berke Talha Gürel, ikinci Melisa Eylül Tatlıcıoğlu, üçüncü Olgar Çiftçi, dördüncü Kerem Ay ve beşinci Bora Kayağ olurken en iyi bayan Hilal Ercan oldu. 12 yaş kategorisinde ise birinci Gülcan Sena Kayış, ikinci Burak Kaplancan, üçüncü Burak Güldür, dördüncü Berke Eroğlu ve beşinci Baha Karadağ olurken en iyi bayan ise Nehir Ersöz oldu. Turnuvanın en centilmeni ise Müfide İrem Pağaçacı ve Emir Tuğra Dağ oldu.

Büyüklerde birinciye dizüstü bilgisayar, ikinciye mini dizüstü bilgisayar ve üçüncüye tablet takdim edildi. 12 yaş alt kategorisinde dereceye girenlere birinciye mini dizüstü bilgisayar, ikinci 10’inc tablet ve normal tablet verilirken 10 yaş altı kategorisinde dereceye girenlere ise tablet takdim edildi.

Turnuvada dereceye girenlere ödüllerini Akhisar Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü İbrahim Topaloğlu takdim etti. Turnuvaya ait tüm sonuçlara aşağıdaki linklerden ulaşılabilir. Turnuva da emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

AÇIK KATEGORİ EŞLENDİRME/SONUÇ

12 YAŞALTI EŞLENDİRME/SONUÇ

10 YAŞALTI EŞLENDİRME/SONUÇ

 

1.GÜN FOTOĞRAFLARI

2.GÜN VE ÖDÜL TÖRENİ FOTOĞRAFLARI

Devamını oku...

Manisa Akademik Odalar Birliği Satranç Turnuvası yapıldı.

AfiManisa Akademik Odalar Birliği tarafından , Manisa Turkuaz Satranç Kulübü Başkanı Dr. Erdem NALBANT'ın koordinatörlüğünde organize edilen ELO satranç turnuvası 12-13 Mayıs tarihlerinde Manisa gediz Satranç Salonunda yapıldı.

Açık, 10 yaşaltı ve 8 yaşaltı kategorilerinde yapılan turnuvaya Manisa'nın yanı sıra Balıkesir, Çanakkale, Denizli, İzmir gibi çevre illerden de oyuncular katıldı.

37 bayan, 97 erkek toplam 134 sporcunun katıldığı turnuvada 8 yaşaltı kategorisinde turnuvayı tamamlayan tüm sporculara madalya verildi.

ELO hesaplamalarına dahil olan Açık kategoride ve 10 yaşaltı kategorisinde derece yapan oyunculara ve ayrıca açık kategoride yarışan 12 yaşaltı ve 16 yaşaltında ilk üç dereceye giren oyunculara kupa, madalya ve çeşitli altın ödüller verildi. Ayrıca turnuvaya katılıp tamamlayan tüm yarışmacılara NUTUK hediye edildi.

Açık kategoride ilk altı masanın maçlarının canlı yayınlandığı turnuvanın sonuçlarına ve turnuvaya ait fotoğraflara aşağıdaki bağlantılardan ulaşılabilir. Turnuvaya katılan oyunculara ve turnuvada emeği geçen herkese teşekkür ederiz. 

AÇIK KATEGORİ EŞLENDİRME & SONUÇ & SIRALAMA

10 YAŞALTI EŞLENDİRME & SONUÇ & SIRALAMA

8 YAŞALTI EŞLENDİRME & SONUÇ & SIRALAMA

 HAZIRLIK FOTOĞRAFLARI

1. GÜN FOTOĞRAFLARI

2.GÜN VE ÖDÜL TÖRENİ FOTOĞRAFLARI


Devamını oku...

Özel Hedef Koleji 3. Satranç Turnuvası yapıldı.

HEDEF Satranc_Afis_2018_2Özel Hedef Koleji 3. Satranç Turnuvası 07-08 Nisan 2018 tarihlerinde Gediz Satranç Salonunda aşağıda belirtilen 3 Kategoride yapılmıştır.

8 Yaş ve Altı Kategorisi            2011-2010 Doğumlu sporcular
12 Yaş ve Altı Kategorisi 2009-2006 yılları ve arasında doğan sporcular
16 Yaş ve Altı Kategorisi 2005-2002 yılları ve arasında doğan sporcular

35 dakika + 30 saniye eklemeli tempoda 6 tur üzerinden yapılan müsabakalara 43 kız, 91 erkek toplam 134 yarışmacı katılmış ve turnuva sonuçları UKD hesaplamalarına gönderilmiştir.

8 yaş ve altı kategorisinde tüm katılan oyunculara madalya, diğer kategorilerde ilk üçe kupa, madalya, en iyi derece yapmış olan ilk üç bayan sporcuya madalya ve yönergede belirtilen özel ödüller verilmiştir. Turnuva yönergesi aşağıda yayınlanmış olup, turnuva sonuçlarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşılabilir. Turnuvadan çeşitli fotoğraflar aşağıdadır.

Katılan tüm yarışmacılara teşekkür ederiz.


 

1. GÜN FOTOĞRAFLARI        2. GÜN FOTOĞRAFLARI        ÖDÜL TÖRENİ FOTOĞRAFLARI  

8 YAŞALTI KATEGORİSİ 12 YAŞALTI KATEGORİSİ 16 YAŞALTI KATEGORİSİ
EŞLENDİRME/SONUÇ EŞLENDİRME/SONUÇ EŞLENDİRME/SONUÇ


pdfTURNUVA YÖNERGESİ

Devamını oku...